Дома Фудбал Лига на шампиони Финалето на ЛШ во 2019 ќе се игра во Азербејџан?

Финалето на ЛШ во 2019 ќе се игра во Азербејџан?

Шпанските медиуми денес пренесоа дека финалето на Лигата на шампиони во 2019 година ќе биде одиграно во Баку.

Шпанските медиуми се повикуваат на свои извори во УЕФА. Европската куќа на фудбалот би требало до 21-септември да донесе одлука за местото на одигрување на финалето од ЛШ во 2019 година, како и за местото од финалето во Лига Европа.

Кандидат за домаќин на финалето во Лига на шампиони е и новиот стадион на Атлетико Мадрид, но УЕФА наводно има замерка дека „Ванда Метрополитано“ има мал број на ВИП места.

Финалето на Лигата на шампиони оваа сезона ќе се одигра во Украина, поточно во Киев.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Гвардиола жртва на хакерски напад: За 100.000 фунти јавноста може да дознае со кого се преговарал!

Менаџерот на Манчестер Сити Пеп Гвардиола се најде во мали проблеми. Пеп стана жртв на ИТ …