Дома Фудбал Останато Фелипе Мело „дивјачки“ стартуваше, па се чудеше зошто добил жолт картон (видео)

Фелипе Мело „дивјачки“ стартуваше, па се чудеше зошто добил жолт картон (видео)

melo

Tимот на Палмеирас иако запиша пораз на домашен терен од Церо Портено се пласираше во следната фаза поради победата од 2:0 во првиот натпревар.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Овој натпревар го обележа „дивјачкиот“ старт на Фелипе Мело над противничкиот фудбалер.

Се играше само третата минута од натпреварот кога Мело се одлучи на таков жесток старт за кој судијата Герман Делфино му покажа само жолт картон.

Мело не беше задоволен и сметаше дека не заслужил ниту таква опомена, па со дополнителниот протест го примора Делфино да му го покаже патот кон соблекувалната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…