Дома Фото Фановите никако да се навикнат на новиот имиџ на Роналдо

Фановите никако да се навикнат на новиот имиџ на Роналдо

Еден од најдобрите играчи на сите времиња Кристијано Роналдо и натаму се наоѓа во изолација откако беше позитивен на коронавирус.

Роналдо претходната недела дозна дека е позитивен, па се врати во Торино каде веќе десетина дена е во изолација.

Јасно е дека сега има многу повеќе време за другите работи, а посебно за дружба на социјалните мрежи.

Роналдо никогаш не бил толку активен бидејќи секојдневно објавува фотографии од својот дом.

Неодамна се одлучи и да го промени својот изглед, а тоа е изглед на кој неговите фанови никако не можат да се навикнат. Тој објави нова фотографија, а фризурата повторно се најде во центарот на вниманието.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Добри вести за Ливерпул пред мечот со Тотенхем

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп конечно може да се пофали со добри вести пред утрешното…