Дома Македонски спорт Мак фудбал Уште едно засилување во Брегалница: Пристигна Австралиец со македонско потекло

Уште едно засилување во Брегалница: Пристигна Австралиец со македонско потекло

Пред продолжението на првенството во Првата македонска фудбалска лига, Брегалница со засилување и на средниот ред. Ново име во редовите на „сините“ е младиот Австралиец со македонско потекло, Зак Кочанковски.

20-годшниот Кочанковски ќе биде освежување за средниот ред од составот на Горан Здравков.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Кочанковски доаѓа од екипата на Вестерн јунајтед од А-лигата на Австралија каде настапуваше изминативе две сезони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…