Дома Македонски спорт Уште еден клуб од Шпанија го сака Барди

Уште еден клуб од Шпанија го сака Барди

Како што стојат работите македонскиот репрезентативец Енис Барди ја одигра последната сезона во дресот на Леванте.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Неодамна Барди со клазулата во неговиот договор ја продолжи соработката до јуни 2024 година, но поради испаѓањето на Леванте од Ла Лига клубот се надева дека ќе го продаде со цел да дојде до потребните пари и да го покрие минусот од 10.5 милиони евра. Таа сума Леванте треба да ја обезбеди до крајот на годината.

Барди се поврзуваше со неколку клубови, а сега се појави нова опција во Шпанија. Прво градскиот ривал на Леванте, Валенсија покажала интерес, за сега во игра влезе и новиот шпански прволигаш Алмерија.

Во изминатите пет години Барди во Леванте се здоби со одлична репутација пред се како мајстор за слободни удари и цената на трансфер пазарот за него се уште е висока.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Милан и Барселона ја сакаат ѕвездата на Ливерпул

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Милан и Барселон…