Дома Видео Урнебесна реакција на шпанскиот крал кога дозна дека Јамал има 16 години 🎥

Урнебесна реакција на шпанскиот крал кога дозна дека Јамал има 16 години 🎥

Репрезентацијата на Шпанија вчера ја победи Италија во дербито од „групата на смртта“ и така по две кола со две победи го обезбеди пласманот во осминафиналето на Европското првенство.

По овој натпревар во соблекувалната на Шпанија влезе и шпанскиот крал, Фелипе кој се поздрави со фудбалерите.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Посебно внимание во посетата Фелипе посвети на младиот Ламин Јамал кој на Европското првенство настапува со само 16 години и веќе стана најмладиот играч кој настапил на контиенталните собири.

Интересна беше реакцијата на Фелипе кога дозна дека Јамал е на таа возраст.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…