Дома Видео Улична пресметка на навивачи на Англија и Велс 🎥

Улична пресметка на навивачи на Англија и Велс 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Англија и Велс ќе играат во третото коло од Светското првенство, а пред нивниот натпревар на теренот навивачите влегоа во жестока пресметка.

Дел од фановите на овие репрезентации се уште не се во Катар и ќе пристигнат само за овој натпревар кој се игра во вторник. На социјалните мрежи сега се објавени видеа од нивна пресметка во Тенерифе, Шпанија од каде што веројатно и патуваат за во Катар.

Според некои информации во Тенерифе во овој момент има околу 2.500 навивачи од Британија, па не е исклучено да се случат и нови пресметки.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Девојката на Пике бегаше од новинарите, па се удри во билборд 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Во последно време Же…