Дома Фудбал Лига на шампиони УЕФА одлучи: Во Лигата на шампионите нема да има долги продолженија

УЕФА одлучи: Во Лигата на шампионите нема да има долги продолженија


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Пред почетокот на групната фаза во Лигата на шампионите судиите кои ќе судат во најелитното европско натпреварување добиле насоки од УЕФА да не додаваат големи продолженија.

По Мундијалот во Катар голем број европски првенства започнаа да ја следат праксата од Светското првенство со долги продолженија, но тоа нема да биде случај со Лигата на шампионите и остантите натпреварувања на УЕФА.

Луѓето во УЕФА сметаат дека судиите можат да спречат губење на време и дека таквите продолженија се непотребни.

Се наведува и дека судиите посебно ќе внимаваат на симулациите и помалку ќе разговараат со играчите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ограбен домот на Серхио Рамос додека во него биле четирите деца

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Домот на Серхио Рамос…