Дома Фудбал Лига на шампиони УЕФА ги одложи сите натпревари кои требаа да се играат наредната недела

УЕФА ги одложи сите натпревари кои требаа да се играат наредната недела

Eвропската фудбалска федерација ги откажа сите натпревари кои требаа да се играат наредната недела.

За наредниот четврток беа планирани реванш натпреварите во Лигата на шампионите, меѓутоа тие нема да бидат одиграни. Кога ќе се одиграат не е познато, судејќи според ситуацијата не пред април.

Натпреварите кои требаа да се играат се: Манчестер – Реал Мадрид, Барселона – Наполи, Јувентус – Лион и Баерн – Челзи.

Секако, нема да се играат и натпреварите во младинската Лига на шампиони, како ниту било кој друг натпревар кој е во организација на УЕФА.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Човекот кој го откри Гризман: Во Барса не му подаваат, се гледа дека има проблем и не ужива

Човекот кој го откри Антоан Гризман и тоа како младо момче даде интервју за „Мундо Депорти…