Дома Останати Тенис Трансформација на поранешната тенисерка: Некогаш имаше 120 килограми, а денес го врати совршниот изглед (фото)

Трансформација на поранешната тенисерка: Некогаш имаше 120 килограми, а денес го врати совршниот изглед (фото)

0

Aвстралиската тенисерка со српско потекло Јелена Докиќ доживеа неверојатна трансформација.

Докиќ во есента 2018 година имаше 120 килограми, но денес изгледа совршено.

Таа објави фотографии од одморот во Хрватска и многу се воодушевени од нејзиниот изглед и позитивната енергиј.

Јелена во годините откако ја заврши тениската кариера живешееше нездраво. Беше несреќна и депресивна, дури размислувала и за самоубиство, но сепак одлучила да си го промени животот на подобро.

Денес има 66 килограми и навистина изгледа одлично.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Лудиот Кирјос со автомобил вреден 300.000 евра удри во бандера (ФОТО)

Ник Кирјос продолжува да лудува и надвор од теренот. Австралискиот тенисер Ник Кирјос чест…