Дома Трансфер зона Трансфер во последниот ден од преодниот рок направи и Шинџи Кагава

Трансфер во последниот ден од преодниот рок направи и Шинџи Кагава


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Во последниот ден од преодниот рок клубот го промени и ветеранот Шинџи Кагава кој се врати во Јапонија.

Кагава во својата татковина ќе игра за тимот на Церезо Осака. Најдобрите денови од кариерата Кагава ги помина во Борусија Дортмунд, а имаше и забележителни настапи за репрезентацијата.

Во 2016 година направи трансфер во Манчестер Јунајтед, но тогаш тргна неговиот пад во кариерата, а подоцна играше за Бешикташ, Сарагоса, ПАОК и Сент Труден.

На 33 години одлучи дека е време да се врати во неговата татковина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Миланско дерби за новиот италијански репрезентативец

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Миланските …