Дома Фудбал Останато ТРАГЕДИЈА: Убиен еден од најдобрите пријатели на Марио Балотели!

ТРАГЕДИЈА: Убиен еден од најдобрите пријатели на Марио Балотели!

Под неразјаснети околности почина човекот кој беше најголема поддршка на „Супер Марио“ во Англија.

Мајов Огунбајо е човек кој беше најдобар пријател на Балотели додека тој настапуваше во Англија, а во оваа земја беше познат како „Џони Џон“.

„Џони Џон“ бил пронајден мртов во својот дом, а девојката со која живеел била уапсена, но набрзо и пуштена бидејќи полицијата не поседувала докази дека таа учествувала во убиството.

Оваа трагична вест сигурно ќе влијае на Италијанецот кој во Англија поминуваше голем дел од времето со „Џони Џон“, а останаа во контакт и кога тој замина.

Овој Нигериец работеше како хотел менаџер, подоцна основаше и своја промотерска агенција, а никогаш нема проблеми со законот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Алегри: Нема потреба од приказни, треба да почнеме со победи

Јувентус утре и гостува на Специја во 5-то коло од Серија А и „бјанконерите“ се пред импер…