Дома Луд Спорт Трагедија: Лавина на Алпите го затрупа светскиот шампион во мотокрос

Трагедија: Лавина на Алпите го затрупа светскиот шампион во мотокрос

Голема трагедија се случи на скијање во Австија, каде животот го загуби европскиот и светски јуниорски првак во мотокрос, 19 годишниот Рене Хофер.

Хофер бил дел од групата од 11 скијачи кои биле затрупани од лавина, но за разлика од него, како и од уште две лица, останатите успеале да се спасат и да ја преживеат страшната несреќа.

Спасувачката служба ги пронашла нивните тела по долга потрага. Едно лице починало набргу откако го пронашле, друго на пат кон болница, а третото било извлечено четири часа по лавината.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Куче заспа на терен, судијата чекаше да се разбуди за да продолжи мечот🎥

Почетокот на второто полувреме на парагвајскиот прволигашки натпревар помеѓу Сол де Америк…