Дома Трансфер зона Тотенхем купи голман за 19 милиони евра

Тотенхем купи голман за 19 милиони евра

Италијанскиот 26-годишен голман на Емполи Гиљермо Викарио потпиша договор со Тотенхем.

Се најавуваше овој трансфер во претходниот период, а сега пристигна и официјална потврда. Викарио од Емполи се сели во Лондон и потпиша договор на пет години, за него ова ќе биде првпат да настапува надвор од Италија.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Низ кариерата претходно бранеше само за италијански клубови: Удинезе, Венеција, Каљари и Перуџа.

Кон крајот на минатата година го доби и првиот повик во италијанската репрезентација, меѓутоа се уште нема деби настап. Тотенхем во минатата сезона заврши на осмото место на табелата во Премиер лигата што секако е далеку од очекувањата и амбициите на клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…