Дома Фудбал Германија Томас Милер донел одлука кога ќе ја заврши кариерата

Томас Милер донел одлука кога ќе ја заврши кариерата

Легендата на Баерн Минхен, наредната година ќе стави крај на својата голема кариера.

Милер одлучил да се пензионира летото 2025 година, тврди германскиот „Кикер“. Најавите на познатиот медиум се дека 34-годишниот репрезентативец по крајот на кариерата ќе добие улога во клубот.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Дресот на Баерн, Милер го носи од 2000 година и досега одигра повеќе од 700 натпревари во кои постигна 240 голови и подели 265 асистенции.

Во актуелната сезона, Милер собра 35 натпревари во кои постигна пет гола и подели девет асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…