Дома Фудбал Толку од преодниот рок за Реал Мадрид

Толку од преодниот рок за Реал Мадрид

Постоеа најави дека Реал Мадрид до крајот на преодниот рок ќе доведе напаѓач кој би бил резервна опција на Карим Бензема, меѓутоа тоа изгледа нема да се случи.

По вчерашниот Суперкуп во кој Реал го победи Ајнтрахт со 2:0 и го освои трофејот Флорентино Перез порача дека преодниот рок за „кралевите“ е завршен.

„Со составот кој го имаме во овој момент не ни се потребни нови засилувања ова лето“, кратко порача Перез.

Инаку, Бензема одлично ја започна и оваа сезона затоа што беше стрелец на вториот гол во вчерашниот триумф.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

ПМФЛ: Алексовски донесе бод за Македонија Ѓорче Петров, Струга за првпат сезонава не победи! 🎥

Актуелниот лидер на табелата Струга Трим Лум за првпат оваа сезона не успеа да слави побед…