Дома Фудбал Англија Тирни после натпреварот сакаше да се тепа со Алиоски ?

Тирни после натпреварот сакаше да се тепа со Алиоски ?

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски имаше бурен натпревар против Арсенал.

Прво Алиоски во текот на натпреварот испровоцира црвен картон за Николас Пепе, а после натпреварот Киеран Тирни сакаше физички да пресмета со нашиот Џани.

Тирни бурно реагираше, меѓутоа останатите играчи спречија поголем конфликт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Светците“ подобри од „ѓаволите“, Жиру имаше шоу во Севиља🎥

ПСЖ го освои „Олд Трафорд“, фаворитите  немаа проблем вечерва во Лигата на шампиони. Гости…