Дома Тикет на денот Тикет на денот (четврток, 30.06.2022)

Тикет на денот (четврток, 30.06.2022)

tiket na denot

Понудата денес е дефинитивно катастрофална, но сепак ние се потрудивме да не ве оставиме без тикет на денот. Ова е нашиот предлог.

Клуби 04 – Илвес II – 1/1 @ 1.81 во Mozzart

Клуби 04 е на второто место веднаш зад тимот на Тампере Јунајтед. Добро е тоа што иамат еден натпревари помалку, па со евентуална победа би стигнале на само еден бод помалку зад првото место. Илвес II од друга страна игра многу променливо, па воопшто не е чудно што се наоѓаат веднаш над црвената зона. Домаќините на овој дуел ја имаат улогата на фаворити и очекуваме лесна победа за нив. Типуваме 1/1 со квота 1.81 во Mozzart.

Фјолнир – Копавогур – 2&2+ @ 2.90 во Bet365

Гостите во минатата сезона играа во елитниот ранг на Исланд, но го презедоа претпоследно место, поточно 11-та позиција и се преселија во втората лига. После седум натпревари во актуелната сезона се наоѓаат на 3-то место со два бода помалку во однос на лидерот селфос. Фјолнир од друга страна во минатата сезона се бореше за пласман во првата лига, но на крајот беа трети, па сега се надеваат дека тоа ќе го направат оваа сезона. Овде ние сме на страна на гостите и типуваме 2&2+ со одлична квота од 2.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.25

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (петок, 12.08.2022)

Денешниот ден е одличен. Понудата е фантастична и поголем дел од екипите кои играат наредн…