Дома Тикет на денот Тикет на денот (четврток, 25.11.2021)

Тикет на денот (четврток, 25.11.2021)

Денес продолжуваат европските натпревари од рамките на Лига Европа и Конференциската лига, па понудата може да кажеме дека е фантастична. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Локомотив Москва – Лацио – 2 @ 1.90 во Mozzart

Рускиот тим во ова издание мора да потврдиме дека не се покажа баш во најдобро светло со оглед на тоа што досега немаат ниту една победа во изминатите четири кола, односно во тој временски период запишаа две реми и два порази. Лацио од друга страна започна со пораз, но веднаш потоа ја оправда грешката и на крајот врза две реми. За Италијанците ова се значајни три бода, па очекуваме да ги земат без поголеми проблеми. Наш предлог е 2 со квота 1.90 во Mozzart.

Монако – Реал Сосиедад – ГГ3+ @ 2.15 во Bet365

Овде имаме дуел на две квалитетни екипи. Во борбата за пласман понатаму покрај овие две екипи се приклучува и тимот на ПСВ кој игра доста променливо во ова издание. Монако е на лидерското место и се уште нема пораз, додека Сосиедад се веднаш зад нив исто без пораз но со повеќе реми резултати. Двете екипи на овој натпревар се со големи амбиции и ќе одат на победа, а обично таквите дуели секогаш се одликуваат со голови, па предлагаме да изиграте ГГ3+ со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.09

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (понеделник, 06.12.2021)

Денес иако е понеделник, понудата е сосема задоволувачка. Сметаме дека секој може да најде…