Дома Тикет на денот Тикет на денот (понеделник, 10.06.2024)

Тикет на денот (понеделник, 10.06.2024)

Се поблиску и поблиску сме до почетокот на ЕУРО, а после тоа за кратко стартува и Копа Америка. Во наредните денови понудата ќе биде слаба, но во никој случај нема да ве оставиме без тикет на денот.

Полска – Турција – Т12+ @ 2.10 во Mozzart

Ова е дуел на две селекции кои ќе ги гледаме во Германија. Пољаците се покажаа во дуелот со Украина и славеа со 3-1 постигнувајќи ги сите три гола во првите 45 минути. Тоа беше нивниот прв излез на терен после баражот од Лигата на нации каде што обезбедија учество на ЕУРО. Турција пак пласманот го обезбеди директно од групата. Оваа селекција е многу далеку од своите добри денови за разлика од кога беа трети на Мундијалот во Кореа и Јапонија. Делува на овој натпревар дека неизвесноста ќе биде присутна, но ние очекуваме Полска да постигне најмалку два погодоци. Коефициентот за Т12+ во Mozzart изнесува 2.10.

Бенин – Нигерија – 2 @ 1.93 во Bet365


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Нигерија ги надмина сите очекувања на африканскиот Куп на нации и стигнаа до финалето во кое се поразени од домаќините на Брегот на слоновата коска. Можеа и до титула бидејќи први се стекнаа со водство, но за жал не издржаа и беа поразени со конечен резултат од 2-1. Тој успех би можел брзо да се заборави ако Нигерија не успеат да се пласираат на Светското првенство. Бенин пак се наоѓа во квалификациската група на 3-то место со вкупно 4 освоени бода и на 3 изиграни натпревари запишаа една победа, едно реми и еден пораз. На овој натпревар, Нигерија е фаворит и очекуваме да ја оправдаат таа улога. Наш предлог е 2 со квота 1.93 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.05

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (петок, 21.06.2024)

ЕУРО 2024 игра со полна пареа, а исто така ние се трудиме во секој тикет на денот да ви пр…