Дома Тикет на денот Тикет на денот (петок, 26.11.2021)

Тикет на денот (петок, 26.11.2021)

После европските натпревари повторно на „менито“ ни се враќаат клупските првенства. Пред нас е возбудлив викенд со доста интересни натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Сеница – Жилинa – 2&2+ @ 2.20 во Mozzart

Ова е натпревар од словачката Супер лига. Домаќините се наоѓаат во лоша форма и се сомневаме дека тие можат да стигнат до плеј оф кој започнува после 22-то коло во оваа лига. Сеница нема победено на последните осум натпревари, а има четири порази зад себе кога е во прашање првенството. Жилина пред почетокот на доминацијата на Слован беше најдобар словечки клуб, но сега веќе неколку сезони е во криза. Во првиот дел од сезоната Жилина победи со убедливи 3-0, па очекуваме нешто слично и сега. Наш предлог е 2&2+ со квота 2.20 во Mozzart.

Осијек – Локомотива – 1Х&0-2 @ 2.29 во Bet365

Плаво белите се лидери во хрватскиот шампионат и можат лесно да стигнат до есенската титула. Во минатото коло играа големо дерби на Максимир  против Динамо и малку недостигаше да ги земат сите три бода. Осијек искористи тоа што Динамо имаше напорна есен, а Ријека и Хјадук правеа многу киксови. Локомотива е на 5-то место со 22 бода и далеку е од борбата за титула. Овде очекуваме домаќините да не бидат поразени, а притоа да се постигнат мал број голови. Наш предлог за овој натпревар е 1Х&0-2 гола со квота 2.29 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.04

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (понеделник, 06.12.2021)

Денес иако е понеделник, понудата е сосема задоволувачка. Сметаме дека секој може да најде…