Дома Фудбал Англија Тен Хаг морал да реагира, хаос во соблекувалната на Јунајтед по поразот од Брајтон

Тен Хаг морал да реагира, хаос во соблекувалната на Јунајтед по поразот од Брајтон


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Манчестер јунајтед во минатото коло загуби со 1-3 од Брајтон на „Олд Трафорд“ и уште еднаш ги разочара навивачите, а проблеми се појавиле и во соблекувалната на премиерлигашот.

По натпреварот во соблекувалната Бруно Фернандеш зборувал со Скот Мектоминеј, а се скарале и дефанзивците Лисандро Мартинез и Виктор Линделоф.

Тренерот Ерик Тен Хаг морал да реагира за да ги смири своите фудбалери, но очигледно одамна владее хаос во клубот од Манчестер.

„Ѓаволите“ претходно мораа да ги суспендираат Џејдон Санчо и Антони поради проблеми надвор од теренот.

Јунајтед следниот меч го игра против Баерн Минхен во првото коло од групната фаза на Лигата на шампиони (ЛШ).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Погодуваа новите, Милан славеше во Сардинија🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Милан продолжи со поб…