Дома Македонски спорт Тажна вест: Почина поранешниот ракометен репрезентативец на Македонија

Тажна вест: Почина поранешниот ракометен репрезентативец на Македонија


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Поранешниот ракометен репрезентативец на Македонија, Тони Шопов ја загуби животната битка и почина денес.

Шопов остави силен белег во Македонија како играч, беше репрезентативец, а потоа и спортски работник во Велес. Даде навистина голем придонесе за македонскиот ракомет. Во изминатите години водеше тешка битка со ракот на дебелото црево и на крајот не успеа да се избори.

Од 2017 година имаше неколку операции, а последен пат се организираше и хуманитарна акција за да се продолжи неговото лекување во Турција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Македонија од трет шешир ќе ги добие противниците во Лигата на нации

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалската репрезент…