Дома Македонски спорт Мак ракомет Тажна вест за македонскиот ракомет: Почина првиот тренер на Кире Лазаров

Тажна вест за македонскиот ракомет: Почина првиот тренер на Кире Лазаров


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Македонската спортска јавност денес ја погоди тажна вест, почина првиот тренер на денешниот селектор на репрезентацијата Кире Лазаров, Илчо Јанев.

Веста за cмртта на Илчо Јанев ја објави тимот на ГРК Овче Поле.

„Со голема жал и неверување ја добивме веста за смртта на нашиот тренер Илчо Јанев.Прекрасен човек,тренер кој секогаш се трудеше да изгради врвни играчи пред се добри луѓе. Изразуваме длабоко сочувство до фамилијата и најблиските“, пишува во објавата на Овче Поле.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Српски второлигаш ја прегази Победа со 8:0 и порача: Се чувствуваме измамено!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Прилепска Победа пре…