Дома Фудбал Италија Судијата одбил да гледа ВАР: Во Лацио протестираат поради судењето против Јувентус

Судијата одбил да гледа ВАР: Во Лацио протестираат поради судењето против Јувентус

Фудбалерите на Лацио и тренерот на овој тим Маурицио Сари одбија да даваат изјави за медиумите во Италија по вчерашниот пораз од Јувентус.

Лацио во Торино беше поразен со 3:1, а по натпреварот никој од таборот на клубот од Рим не сакаше да даде изјава.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Италијанските медиуми пишуваат дека причината за ваквиот протест е што се незадоволни од судењето.

Конкретно во лацио се незадоволни од ситуацијата во 10. минута од натпреварот кога сметаат дека топката излегла во аут, но судијата одбил да ја гледа ВАР снимката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Трагедија во Бразил: Во сообраќајна несреќа загина 25-годишен фудбалер

Тажна вест пристигнува од Бразил, медиумите во оваа земја пренесуваат дека починал Адриано…