Дома Фудбал Суарез заплака на заминувањето од Барселона 🎥

Суарез заплака на заминувањето од Барселона 🎥

Луис Суарез утрово стигна на тренингот со остатокот од екипата, но тоа беше само проштална посета на Уругваецот затоа што тој си замина после еден час.

Суарез не ги криеше солзите ниту во автомобилот и сигурно дека за него ова е голема промена. Во претходните шест години Суарез во Барса одигра 283 натпревари и постигна 198 голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Зидан: Победата е заслужена, одигравме перфектно

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан беше исклучително задоволен од играта на својот тим…