Дома Фудбал Останато Суарез го откри најголемиот проблем на Меси во Франција

Суарез го откри најголемиот проблем на Меси во Франција

Луис Суарез и Лео Меси беа еден од најдобрите тандеми во историјата на Барселона, а надвор од терените важат за големи пријатели.

Суарез, кој моментално настапува за Атлетико, откри дека Меси му се доверил за тоа кој му е најголемиот проблем во Париз.

„Нашиот однос е ист како кога игравме во Барселона. Секојдневно зборуваме за натпреварите, семејствата и слично. Ми кажа дека се уште не се адаптирал во Франција и има посебен проблем кога игра на екстремен студ или снег. Му треба време да се навикне на времето во Париз и Франција бидејќи во Барселона е многу потопло во текот на годината“, откри Суарез.

Најдобриот фудбалер во светот не игра на своето препознатливо ниво во ПСЖ и од почетокот на сезоната има постигнато само четири гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Рашфорд побрз од судискиот свиреж за голема победа на Јунајтед

Манчестер Јунајтед постигна важна победа против Вест Хем и тоа буквално во последните секу…