Дома Останати Авто Мото Страшен инцидент во Монте Карло, уништен болидот на Перез🎥

Страшен инцидент во Монте Карло, уништен болидот на Перез🎥

Само што стартуваше трката во Ф1 во Монте Карло за ГН на Монако се случи прекин  поради страшен инцидент.

Инцидентот се случи кога Кевин Магнусенбсе обиде да го мине Серхио Перез, кој потоа удри во ѕидот.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Трката беше прекината повеќе од половина час, поголемиот дел од возачите ги смени гумите, по што продолжија да се натпреваруваат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

На 44 години за првпат се избори за пласман на Олимписките игри

Хрватската пингпонгарка Ивана Малобабиќ на 44 години за првпат се избори за пласман на Оли…