Дома Македонски спорт Мак ракомет Столе збесна на тајм-аут: Сра*е сме!🎥

Столе збесна на тајм-аут: Сра*е сме!🎥

Ракометната репрезентација на Македонија со пораз од Белорусија (30:26) се прости од Светското првенство.

Нашите ракометари одиграа одлично прво полувреме, но во вториот дел паднавме и Белорусите направија разлика.

На еден тајм-аут Стоилов ги загуби нервите па ја опиша нашата игра како „сра*е“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Ним покажа квалитет во Битола: Пораз за Е.Пелистер на стартот од Европската лига

Eурофарм Пелистер со пораз ја започна сезоната во Европската лига против најквалитетниот т…