Дома Македонски спорт Столе блеска: По две кола е најдобар голман во Ла Лига!

Столе блеска: По две кола е најдобар голман во Ла Лига!

Рајо Ваљекано вчера ја забележа втората победа во вториот натпревар во новата сезона од Ла Лига, а повторно еден од најзаслужните за триумфот беше македонскиот голман Столе Димитриевски.

Димитриевски и во овој натпревар блескаше и забележа седум интервенции. Ова беше веќе втор одличен натпревар за македонскиот голман откако во првото беше голман на колото, а нема да биде изненадување ако се најде на таа позиција и по второто коло.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Само уште Марк Андре Тер Штеген е без примен гол по 180 минути, но голманот на Барселона во има многу помалку одбрани. Тер Штеген во ова второ коло забележа само една одбрана.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …