Дома Видео Станковиќ опцу кога дозна дека Митјиланд ја победи Брага 🎥

Станковиќ опцу кога дозна дека Митјиланд ја победи Брага 🎥

Црвена Звезда го победи Лудогорец со 1:0 и беше многу блиску до обезбедување на пласман во нокаут фазата од Лигата на Европа.

Ситуацијата се промени кога во 93. Митјиланд  постигна гол од пенал против Брага и славеше со 3:2. Така сега сите три тима во последното коло влегуваат со еднакви шанси. Данскиот тим има осум бода и игра со Лудорец, Звезда е прва со 10, но ја чека тешко гостување против Брага која има бод помалку на втората позиција.

Камерите после мечот ја забележаа и реакцијата на тренерот на Звезда, Дејан Станковиќ кој опцу кога дозна дека Мјитиланд стигнал до победа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…