Дома Фудбал Останато Српски фудбалер ја има најлошата тетоважа која сте ја виделе 📸

Српски фудбалер ја има најлошата тетоважа која сте ја виделе 📸

Mногу фѕдбалери сакаат да го украсат своето тело со тетоважи и тоа може да изгледа добро, но и има такви и кои се каат што тоа воопшто го направиле.

„Газета дело Спорт“ одлучи да направи листа на најлоши тетоважи помеѓу фудбалерите, а „победата“ ја однесе српскиот фудбалер Урош Виташ.

Виташ во овој момент игра во дресот на Ал Кадисијана каде што пристигна минатата година од Партизан. Тетоважата ја направи пред неколку години и поради истата сигурно многумина го исмејуваат.

Имено, тој се одлучил да го истетовира лицето на неговата сопруга и тоа благо кажано не му испаднало како што се надевал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…