Дома Останати Србите бесни: Дејвис Купот ги претстави без Косово 🎥

Србите бесни: Дејвис Купот ги претстави без Косово 🎥

Организаторите се подготвуваат за почетокот на Дејвис Купот, а пред стартот на претставувањето на учесници направија потег со кој ја налутија српската јавност.

Валенсија од 12. до 17. септември ќе биде домаќин на репрезентациите на Србија, Јужна Кореја и Чешка во групата Ц. Турнирот беше најавен со промотивен спорт на кој мапата на Србија беше прикажана без Косово и Метохија.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Сепак, треба да се истакне дека АТП и во минатото покажуваше дека го признава Косово како независна територија, па така овој потег и не е преголемо изненадување.

Дејвис Купот освен Валенсија се игра уште во Болоња, Манчестер и Сплит. Србија својот прв натпревар го игра против Јужна Кореја на 12. септември.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Луда теорија: Ѓоковиќ доминира затоа што не се вакцинираше

Новак Ѓоковиќ беше еден од најгласните кога на сила во светот беа рестрикциите поради коро…