Дома Македонски спорт Мак фудбал Спировски официјално промовиран во Хапоел Тел Авив

Спировски официјално промовиран во Хапоел Тел Авив

Македонскиот репрезентативец Стефан Спировски денеска ја имаше и официјалната промоција како нов член на Хапоел Тел Авив.

Трансферот беше реализиран пред неколку дена, Спорковски потпиша 3-годишен договор, а денес ја имаше официјалната промоција во новиот клуб.

„Среќен сум што дојдов тука. Слушнав многу убави работи за градот и за клубот. Се надевам дека заедно ќе ги постигнеме целите. Со нетрпение чекам да играм на стадионот и да се запознаам со навивачите“, рече Спировски.

Спирковски од 2017 година беше член на Фенерцварош од каде се пресели во Израел.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Адеми: Сакам да бидам Тоти на мојот Динамо!

Македонскиот фудбалер Арјан Адеми во претходниот период се поврзуваше со трансфер во Бетис…