Дома Фудбал Останато „Солскјер не е вистинскиот за Јунајтед, второто место е лажно за нив не го заслужуваат“

„Солскјер не е вистинскиот за Јунајтед, второто место е лажно за нив не го заслужуваат“

Манчестер Јунајтед разочара во последните два меча во Премиер лигата.

„Црвените ѓаволи“ на свој терен беа поразени од Лестер (1:2) и Ливерпул (2:4). Без оглед на тоа екипата сепак обезбеди пласман кој ги води во новиот циклус од Лигата на шампионите, но не се сите убедени дека Јунајтед е на вистинскиот пат.

Поранешниот фудбалер на Ливерпул, Џејсон Мектаир смета дека Оле Гунар Солскјер не е вистинскиот менаџер за „црвените ѓаволи“ и дека клубот не се наоѓа на реална позиција на табелата.

„Ако оваа сезона се беше нормално, не верувам дека би бил толку сигурни во Топ 4. Второто место по мене е лажна позиција за Јунајтед“.

Тој додаде и дека Јунајтед мора многу да нправи за да се врати на старите патеки.

„Имаат уште многу работа, но мислам дека Солскјер не е вистинскиот човек да ги одведе толку далеку. Кога сте на клупата на Манчестер Јунајтед тогаш морате да мислите на освојување на Премиер лигата и освојување трофеи“, изјави Мектаир.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…