Дома Останати Кошарка Словенија и Дончиќ главни фаворити на Евробаскетот

Словенија и Дончиќ главни фаворити на Евробаскетот

ФИБА објави нова ранг-листа на фаворити за освојување на Европското првенство (ЕП) во кошарка, а според неа на врвто се наоѓа Словенија.

Кошаркарската организација ги смести Србите дури на петтото место , додека пред нив се Литванија, Грција и Франција.

Евробаскетот ќе се одржи од 1 до 18 септември во Чешка, Германија, Италија и Грузија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Поранешниот капитен на Србија и кошаркар на Минесота и Милвоки ја засили Звезда пред натпреварот со МЗТ Скопје

Црвена Звезда ќе му биде домаќин на МЗТ в недела во салата „Пионир“ на стартот од новото п…