Дома Фудбал Останато Славниот Леман направил скандал: Влегол со пила кај сосед, сега ќе плати казна од 420.000 евра

Славниот Леман направил скандал: Влегол со пила кај сосед, сега ќе плати казна од 420.000 евра

Поранешниот германски голман Јенс Леман направил скандал откако со моторна пила во градот Штаренберг оштетил гаража на негов сосед.

Ваквиот испад Леман скапо ќе го чини затоа што ќе мора да плати парична казна од 420.000 евра.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Леман влегол во конфликт со соседот поради гаражата која му пречела во погледот кон езерото, а откако не успеал да се разбере на цивизилизиран начин поранешниот голман на Арсенал со пила го оштетил имотот на соседот.

Леман пред полицијата признал дека влегол во гаражата на соседот со моторна пила, меѓутоа на останатите детали не можел да се сети.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…