Дома Фудбал Англија Скоро ќе заплачеше од среќа: Жоргињо пријатно изненаден во италијански ресторан 🎥

Скоро ќе заплачеше од среќа: Жоргињо пријатно изненаден во италијански ресторан 🎥

Фудбалерите на Челзи оваа сезона изненадија со освојувањето на Лигата на шампионите.

Челзи пред седум дена во финалето од Лигата на шампионите го победи Манчестер Сити со 1:0 и по вторпат во својата историја успеа да стане шампион на Европа.

„Сините“ не блескаа оваа сезона во Премиер лигата, но откако Томас Тухел пред неколку месеци беше избран за нов тренер работите се променија. Челзи беше одличен во нокаут фазата и на патот до финалето успеаа да ги елиминираат Атлетико, Порто и Реал Мадрид. Во финалето Сити изгледаше како благ фаворит, но на крајот Челзи се радуваше на теофејот.

Многу од играчите веднаш по фианлето се упатија на собирите за своите репрезентации затоа што за многу брзо ќе започне Европското првенство.

Сега во центарот на вниманието се најде Жоргињо кој се подготвува за ЕП со селекцијатан а Италија. Жоргињо со пријателите беше во еден италијански ресторан каде што го дочека вистинско изненадување.

Имено, сопственикот на ресторанот ја пушти химната на Лигата на шампионите како посебен подарок за Жоргињо кој не ги криеше своите емоции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

За овој гол зборува целиот свет🎥

Во 10-то коло од холандското првенство Гронинген го победи АЗ Алкмаар со резултат 2:0, но …