Дома Фудбал Останато Сколс се уште класа: Поради овој негов потег може да се засрами цел денешен среден ред на Јунајтед! (ВИДЕО)

Сколс се уште класа: Поради овој негов потег може да се засрами цел денешен среден ред на Јунајтед! (ВИДЕО)

Вчера проштален натпревар во чест на Винсент Компани играа легендите на Манчестер Сити и ѕвездите на Премиер лигата.

Многу одлични потези и дриблинзи видовме во овој натпревар.

Големите ѕвезди и легенди на најголемите клубови во Англија се потрудија прошталниот натпревар во чест на Компани да изгледа фантастично.

Легендарниот Пол Сколс неколку пати покажа дека се уште има магија во нозете, посебно воодушеви со едно додавање со кое само ја потврди својата топ класа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Натпреварот на сезоната во Италија пред празни трибини или на неутрален терен!?

Сезонава во Серија А три тима се во борба за Скудетото. Јувентус и Интер од почетокот на в…