Дома Видео Скандал: Екс-фудалерот на Севиља снимен како нуди мито во полициска станица 🎥

Скандал: Екс-фудалерот на Севиља снимен како нуди мито во полициска станица 🎥

Контроверзниот Квинси Промес си создаде уште еден во низата проблеми откако социјалните мрежи се појави видео на кое може да се види како се обидува да подмити полицајци.

Настанот се случил пред една година кога Промес како фудбалер на Севиља влегол во полициската станица за да ги убеди полицајците да ослободат негови пријатели.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Холанѓанецот понудил пари во замена за слободата на пријателите, а сега ќе добие кривична пријава за делото.

Претходно Промес се поврзуваше со скандал во шверц на кокаин, но и за обид за убиство на негов роднина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Бензема го избра неговиот идеален тим и не најде место за Меси и Роналдо

Францускиот напаѓач кој го носи дресот на Ал-Итихад го состави идеалниот тим и во него нем…