Дома Фудбал Скандал во Ла Лига: Претседателот на клбуот на Димитриевски се степал со агент на познат играч!

Скандал во Ла Лига: Претседателот на клбуот на Димитриевски се степал со агент на познат играч!

Претседателот на клубот на македонскиот голман, Рајо Ваљекано, Мартин Прес влегол во физичка пресметка со агентот на играчот Раул Де Томас.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Раул де Томас е фудбалер на Еспањол и се водеа преговори околу негово враќање во Рајо Ваљекано, но до трансферот не дојде. На крајот преговорите завршиле со физичка пресметка.

Незадоволен од преговорите агентот на Де Томас го удрил првиот човек на Рајо поради што тој морал да биде хсопитализиран, а му бил залепен и фластер на носот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Влаховиќ откри зошто игра малку на Светското првенство

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Напаѓачот на срп…