Дома Фудбал Италија Ситуација која се коментира: Требаше ли Лаутаро да добие црвен картон? 🎥

Ситуација која се коментира: Требаше ли Лаутаро да добие црвен картон? 🎥

Вчера Интер ја победи Џенова со 0:2, а во овој меч видовме ситуација која е предмет на коментирање.

Имено, на социјалните мрежи се коментира стартот на Латуарто Мартинез за многумина ова беше старт со кој заслужи исклучување. Мартинез со отворена копачка го „собра“ фудбалерот на Џенова и помина со жолт картон, реакција немаше ниту од ВАР собата.

Оваа ситуација се споредува и со онаа од мечот Кротоне – Јувентус кога исклучен беше Федерико Киеза.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Видал направи глупост поради која и Интер му го врти грбот

Фудбалерите на Интер синоќа се поразени на свој терен од Реал Мадрид (0:2) и со тоа скоро …