Дома Топ вести Сити спрема богата понуда за Гвардиол

Сити спрема богата понуда за Гвардиол


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Хрватскиот дефанзивец, Јошко Гвардиол ќе биде примарна трансфер цел на Манчестер Сити на лето.

Гвардиол е желба на голем број тимови од Европа, а сега во трката за неговиот потпис се приклучи Манчестер Сити.

Пеп Гвардиола го посочил Хрватот како примарна трансфер цел и Сити нема да жали пари да го донесе на „Етихад“.

Се очекува на лето Емерик Лапорт да го напушти клубот, а Гвардиол е одреден како негова замена.

„Граѓаните“ сакаат да ја победат конкуренцијата и спремаат понуда која не се одбива и која со бонуси може да достигне до 100 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Милан и Рома во битка за потписот на Тилеманс

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Пл…