Дома Топ вести Сити му нуди на Атлетико спектакуларна трампа

Сити му нуди на Атлетико спектакуларна трампа

Манчестер Сити ќе се обиде да го искористи Бернардо Силва за да дојде до потписот на Жоао Феликс од Атлетико Мадрид, пренесуваат шпанските медиуми.

Атлетико Мадрид покажува силен интерес за Бернардо Силва, но не сака да се откаже од Жоао Феликс.

Сити е спремен ова лето да го продаде Португалецот, па ќе се обиде да го искористи да го донесе Жоао Феликс на „Етихад“.

Гвардиола е голем симпатизер на играта на Феликс, а и самиот фудбалер нема ништо против да се пресели во Премиер лигата.

Во наредните денови „граѓаните“ ќе испратат официјална понуда која покрај Силва ќе вклучува и одредена сума во кеш.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Во Интер нема место за Видал: „Нероаѕурите“ сакаат да се ослободат од неговата плата

Чилеанецот Артуро Видал не е во плановите на Симоне Инзаги за наредната сезона во која Инт…