Дома Топ вести Сити во јануари носи засилување од 80 милиони

Сити во јануари носи засилување од 80 милиони

Манчестер Сити е силно заинтересиран за ѕвездата на Вест Хем и бразилски репрезентативец, Лукас Пакета.

Бразилецот одигра одлична сезона и Гвардиола се обиде да го донесе пред крајот на преодниот рок, но Сити не успеа постигне договор со Вест Хем.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


„Граѓаните“ не се откажуваат и повторно ќе се обидат да го донесат Пакета во јануари, бидејќи е најголема трансфер желба на Гвардиола.

Англиските медиуми пренесуваат дека Сити е спремен да понуди 80 милиони фунти за Бразилецот, кој и самиот инсистира на трансфер на „Етихад“ бидејќи сака да направи чекор напред во кариерата.

Во Сити се чуствува отсуството на Де Брујне, па Гвардиола смета дека Пакета му е птребен во трката за титулата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Договорен трансферот на Алфонсо Дејвис – останува само уште една дилема!

Канадскиот лев бек Алфонсо Дејвис ќе стане нов играч на Реал Мадрид, тврди реномираниот „А…