Дома Фудбал Англија Сити без Халанд во дербито во ПЛ, а ќе биде спремен ли за Баерн? Се огласи таткото на напаѓачот

Сити без Халанд во дербито во ПЛ, а ќе биде спремен ли за Баерн? Се огласи таткото на напаѓачот


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Додека трае репрезентативната пауза, Ерлинг Халанд се лекува од проблемот со препоните во болницата во Манчестер и датумот на неговото враќање се уште е неизвесен.

Таткото, Алф Инге Халанд истакна дека барем две недели ќе мора да поминат за Ерлинг да се врати на теренот.

„Не сум доктор, но сигурен сум дека не може за две недели да се врати. Манчестер Сити не може да ризикува и ако нема соодветен третман нема да игра. Во текот на натпреварот има многу спринтови и движења во различни правци. Чекаме да реагираме да видиме како ќе реагира на лекувањето“, изјави Ал Инге Халанд за норвешката национална телевизија.

Приоритет за Баерн е Лигата на шампионите и Норвежанецот сигурно ќе го пропушти дуелот со Ливерпул и веројатно Саутемптон.

Манчестер Сити во овој момент со натпревар помалку има осум бода помалку од лидерот на Арсенал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Луис Енрике фаворит за тренерското столче во ПСЖ

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Кристоф Галтие сино…