Дома Фудбал Симеоне: Примера не смее да си дозволи да го загуби и Меси

Симеоне: Примера не смее да си дозволи да го загуби и Меси

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне ја коментираше ситуацијата помеѓу Барселона и Лионел Меси.

Меси е без договор од 1 јули, а Симеоне смета дека доколку Аргентинецот замине ќе загуби многу Ла Лига.

„Ла Лига треба да го задржува најдоброто. Најубаво е Меси да остане во првенството. Веќе го загубивме Кристиано Роналдо. Се надевам дека ќе можеме се уште да се насладуваме на играта на Лео во ова првенство. Барселона треба да направи се за да го задржи Меси“, изјави Симеоне.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…