Дома Трансфер зона Силва ќе бира помеѓу овие три европски клуба?

Силва ќе бира помеѓу овие три европски клуба?

Веќе е познато дека Тиаго Силва на крајот од сезонатаќ е замине од ПСЖ како слободен играч, но се уште не се знае каде ќе ја продолжи кариерата.

Силва оваа недела се враќа во Франција, го чека карантин од седум дена, а потоа продолжување на тренинзите со ПСЖ и припреми за натпреварите.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Бразилецот ќе го продолжи договорот со ПСЖ на кратко, само до крајот на август за да ги одигра натпреварите во Лигата на шампионите, а потоа ќе биде слободен да ја промени средината.

Клубови од Кина, Блискиот Исток, но и родниот Бразил спремиле понуди за неговите услуги, но Силва ги одбил затоа што сака да игра на Светското првенство во Катар во 2022 година и затоа планира да одигра барем уште еден добра сезона во најдобрите европски првенства.

Можна опција е Евертон, таму тренер е Карло Анчелоти кој го доведе во Милан во 2009 година, а подоцона и во ПСЖ. Тоа би била нивна трета соработка. Но, Евертон се уште не испратил понуда.

Исто така, тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо призна дека би сакал да го има Силва, а и понатму се споменува негово враќање во Милан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн ја постави цената на Алфонсо Дејвис

Еден од најдобрите бекови во светот, Алфонсо Дејвис речиси сигурно следната година ќе го н…