Дома Видео Се уште е класа: Неверојатна одбрана на Мануел Ноер 🎥

Се уште е класа: Неверојатна одбрана на Мануел Ноер 🎥

Германија вчера со 5:2 ја победи Италија во Лигата на Нации, а на овој натпревар се истакна и голманот на Германците Мануел Ноер.

За тоа каков голман е Ноер нема потреба премногу да се зборува, меѓутоа сега уште еднаш ја покажа својата класа. Иако веќе тргна на друга страна Ноер успеа да се врати и да го одбрани ударот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Атлетико Мадрид не може да регистрира играчи

Атлетико Мадрид се најде во незгодна ситуација и не може да пријавува нови играчи, бидејќи…