Дома Фудбал Англија Се појави фотографија од натпреварите за првото коло во Премиер лигата (ФОТО)

Се појави фотографија од натпреварите за првото коло во Премиер лигата (ФОТО)

Официјалниот распоред за новата сезона ќе биде познатп осле утрешната ждрепка во 10:00 часот, но сега се појави фотографија од натпреварите во првото коло.

Јавноста не е сигурна дали се работи за точниот распоред или пак само за некој пробен тест. Ако средбите на оваа фотографија се точни тогаш значи дека нема да имаме некое дерби на отварањето.

Бранителот на тронот, Манчестер Сити би играл против Брајтон на домашен терен, додека Ливерпул кој водеше голема борба со „граѓаните“ во сезоната која заврши за противник го добил Барнли.

Во продолжение погледнете како изгледа првото коло според оваа фотографија:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ова се случува кога противникот ќе претера со задржување време (ВИДЕО)

Oд футсал терените обично ни доаѓаат видеа од одлични потези кои оставаат без текст. Меѓут…